Yenişehir, Diyarbakır
0531 838 53 69
BESYO Hazırlık Kursları Hakkında Soru ve Cevap Etkinliği

Diyarbakır BESYO hazırlık kursu olarak, besyo hazırlık kursları konusunda çok fazla bilgi kirliliği bulunmaktadır. Bu nedenle sık sorulan soruları sizler için bir araya getirdik. Bu bölümle en sık sorulan sorular soru ve cevap şeklinde ele alınacaktır.

Her BESYO Hazırlık Kursu, BESYO’ya Hazırlayabilir Mi? Sporcunun İyi Olması Yeterli Değil mi?

Elbette hayır. BESYO sınavı çok uzun ve zorlu bir süreçtir. Bu süre içerisinde sporcunun birçok alanda eğitim alması ve kendini gelişirmesi gerekiyor. Tabi ki bunun için uzman bir kadroya ve gerekli ekipmanlara ihtiyaç bulunmaktadır. Türkiye’nin dört bir yanından ilan edilen özel yetenek testleri için birebir aynı parkurun kurulması ve uzman kadronun aday öğrenci ile yakından ilgilenmesi gerekiyor. Parkur birebir aynı kurulması çok önemlidir çünkü gerçek hayattaki 1 saniye ile fotoselin kestiği 1 saniye aynı değildir üstelik sporcular fotosel üzerinde saliseler ile yarışmaktadır.

BESYO’ya hazırlanırken sporcunun iyi olması tek başına yeterli bir faktör değildir. Parkur sırasında fiziksel ve mental olarak hazırlanılmalı ve uzman bir kadro ile takibi yapılmalıdır. BESYO sınavı evde, parkta veya halısaha da top oynarak kazanılacak bir sınav değil aksine spor branşına uzun mesailer harcanarak terinin karşılığını aldığın bir sınavdır.

BESYO Hazırlık Kursu Seçerken Neye Dikkat Etmeli?

BESYO hazırlık kursu seçerken birçok önemli faktör bulunmaktadır ancak düşük ücretli kurs kesinlikte bu faktörler arasında yer almamaktadır. Kursunuza kayıt yapmadan önce kesinlikle deneme talep etmeniz ve antrenmanları, eğitim veren kadrosunu yakından takip etmeniz gerekmektedir. Kendisine ve uzman ekibine güvenen, maddi kaygıları olmayan bir BESYO Hazırlık Kursu zaten size bu fırsatı verecek ve kalitesine güvenecektir.

Çalıştığınız hazırlık kursunu düzen ve disiplin konularına çok dikkat etmeniz gerekiyor çünkü BESYO sınavında başarının en temel anahtarı düzen ve disiplindir. Bu iki temel anahtar olmadığı takdirde her antrenman doğru dahi yapılsa başarı gelmeyebilir. Unutmayın düzen ve disiplin olmadan hiçbir alanda başarı elde edilemez aksine sporcu sağlıgına oldukça zarar verebilir.

BESYO Hazırlık Kursu Antrenmanları Nasıl Olmalı?

Besyo hazırlık kursları antrenmalarını seçerken en önemli konulardan bir tanesi de kursun antrenman içerigidir. Antrenmanlar fiziksel özelliklerinize göre yapılmalı ve en önemlisi kendi fiziksel kapasitenize göre özel antrenmanlarla analiz edilmelidir. Her antrenman aynı kişide başarıyı getirmeyebilir. Dolayısıyla Besyo hazırlık kursu antrenmanları bu hususları dikkate alarak aday öğrencinin gelişimine katkıta bulunması gerekmektedir. BESYO Hazırlık Kursu antrenörünüzü ve kurs arkadaşlarınızı çok sevebilirsiniz fakat profesyonel bir eğitim alamamak sizin bir ömrünüzü dolayısıyla geleceğinizi etkileyebilir. Bu nedenle duygusal düşünmemek ve hedefinize göre bir kursa yönelmek daha etkili ve verilimli olacaktır. Sizi gerçekten iyi hazırlayabilecek, geleceğinize yön verebilecek tecrübeli antrenörlerle kaliteli elit kurslarla çalışmalısınız.

Diyarbakır BESYO hazırlık kursu olarak aday öğrencilerimize her zaman fiziksel gelişim; kendi fiziksel kapasitenize göre özel antrenmanlar yaptığınızda üst seviyede olabileceğini hatırlatır ve programlarımızı buna göre düzenleriz. Bu konuda sporcu beslenmesi, motivasyonu ve hatta arkadaş çevresi bile çok etkili olmaktadır.  

BESYO Hazırlık Kursları BESYO Bölümü Kazanmada Ne Derece Etkilidir?

BESYO hazırlık kursları sürecin en başından en sonuna kadar başarınız ve başarısızlığınızın üzerinde doğrudan etkisi bulunmaktadır. Bu sebeple BESYO hazırlık kursları çok dikkatli seçilmeli ve alanında kimleri çalıştırıyor incelenmelidir. BESYO alanında deneyim çok önemlidir ve bu nedenle deneyimli antrenörlerden eğitim almak her zaman daha avantajlıdır. Her Üniversite kendi parkurunu kendisi belirler ve dolayısıyla antrenörlerin bu durumu yakından takip etmesi ve aday öğrencilerin özellikleri ile eşleştirmesi gerekmektedir. Hiç 100 metre atmayan bir aday öğrenci 100 metre ön elemesi olan bir ile sınava gönderilmemesi gerektiği gibi yıl boyunca kondisyon üzerine çalışmayan bir öğrenci de 400-800 ve katları koşuların olduğu yerlere gönderilmemelidir

Türkiye’nin tüm illerinde herkesin ilgi ve yeteneğine göre parkur düzenlenmektedir ve aday öğrenci bir ilde ısrar ediyorsa o ilin parkuruna göre antrenör tarafından da hazırlanabilmektedir. Sonuçta başarı sadece yetenekle gelmez, çok çalışma ile de başarı elde edilebilir. Unutulmamalıdır, herkesin keşfedilmesini beklediği bir yeteneği bulunmaktadır ve bunu keşfetmek antrenörlerin bir görevidir.

BESYO Hazırlık Kursları Torpil Yapıyor Mu?

Elbette hayır. BESYO Hazırlık kursları zeki, çevik, ahlaklı ve alanında başarılı olabilecek aday öğrencileri sporcu olarak yetiştirmeyi ve bu hizmetiyle Türkiye Cumhuriyetine katkıda bulunmayı amaçlar. Eğer amaçların dışına çıkan bir kurs, sizi çalışmaya davet ediyorsa uzaklaşmanızı tavsiye ederiz. Türkiye Cumhuriyeti etik kuralları çerçevesinde adil bir ortamda saha da kazanılacak bir branş için masa kuruluyorsa bu kimsenin yararına olmayacaktır.

Türkiye’de hizmet veren hiçbir BESYO hazırlık kursları torpil yapmamakla birlikte başarılı olan öğrenciyi sonuna kadar desteklemektedir. BESYO’nun torpili emektir, çabadır, sonuna kadar mücadeledir ve spora olan ilginin hayatın boyunca sana miras kalmasıdır.

Diyarbakır BESYO hazırlık kursu olarak sizin için en çok merak edilen ve bizlere yöneltilen sorulara detaylı cevaplar vermeye çalıştık. Eğer sizinde hala merak ettiğiniz sorular varsa bizimle iletişime geçebilir ve gerekli yardımları alabilirsiniz. Unutmayın BESYO hazırlık kursları çok titizlikle seçilmesi ve acele edilmemesi gereken bir konudur.