Yenişehir, Diyarbakır
0531 838 53 69
Diyarbakır Besyo Hazırlık Kursu ile Geleceğin Öğretmen Adayı Olmak İstemez misiniz?

Diyarbakır besyo hazırlık kursu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na (BESYO) %100 başarı oranı ile zeki, çevik, ahlaklı sporcu yetiştiren bir spor akademisidir. İçerisinde barındırdığı bu alanda eğitim görmüş birçok hocasıyla birlikte aday öğrenciyi hem fiziksel hemde mental olarak BESYO sınavına hazırlamaktadır.

BESYO hazırlık süreci uzun ve zorlayıcı parkulardan oluşuyor ve bu yolda ter dökmek çeşitli spor ve branş aktivitelerinde başarılı olmayı gerektiriyor. Bu noktada aday öğrenciler hazırlık kursu seçmekte zorlanıyor. BESYO hazırlık kursları genel itibariyle amacına hizmet ve aday öğrenciye rehberlik edecek uzman bir ekip ile kurulmuyor. Bu itibarla diğer Besyo hazırlık kurslarına kıyasla Diyarbakır besyo hazırlık kursu %100 başarı garantili uzman kadrosu ile öne çıkıyor. Yılların bilgi ve birikimiyle birlikte BESYO hayali kuran aday öğrenciyi fiziksel ve mental açıdan destekliyor, ilgi ve yeteneklerine göre Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelere sporcu kazandırıyor. Birçok öğrenci neye hazırlandığını ve kendisinin neleri beklediğini bilmiyor. Besyo hazırlık kursları öğrenciyi bilgilendirmiyor ve sadece maddi kaygılarla spor akademisi oluşturuyor. Peki, Diyarbakır besyo hazırlık kursuna göre BESYO nedir ve içerisinde hangi bölümleri barındırır?

BESYO Nedir ve İçerisinde Ne Barındırır?

Diyarbakır besyo hazırlık kursu öncelikle BESYO alanına öğrenci yetiştirirken kendisini nelerin beklediğini ve bu yolda emeklerinin karşılığını alması için ne yapması gerektiğini en ince ayrıntısına kadar öğretmeyi kendisine düstur edinmiştir. Bize göre başarı ancak sınavı tanımak ve içerisinde nelerin bulunduğunu bilmekle gelir. Bu nedenle Diyarbakır besyo hazırlık kursu öncelikle yılların birikimiyle Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu branşının ne olduğunu ve içerisinde ne barındırdığını öğretiyor.

Yüksekokul olmasına rağmen 4 yıllık eğitimi olan BESYO, Spor Bilimleri Fakültesine (SBF) bağlıdır ve içerisinde 6 ana bilim dalı barındırır. Bu fakülte içerisinde BESYO’nun 6 ana bilim dalı olan; Beden Eğitimi ve Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi, Spor Yöneticiliği, Rekreasyon, Egzersiz ve Spor Bilimleri ve Engelli Egzersiz Spor Eğitimi ve Spor Bilimleri bölümlerini kapsar. Halk arasında Spor Akademisi olarak da bilinen BESYO’nun herhangi bir dalında eğitim görebilmek için ÖSYM’nin belirlediği bazı şartlar vardır.

BESYO Nedir ve İçerisinde Ne Barındırır?

Diyarbakır besyo hazırlık kursunun aday öğrenciyi hazırladığı Spor Akademisi, 6 alt dalınnın da kendi içerisinde farklı çalışma alanları ve farklı iş olanakları bulunuyor. Ayrıca hepsi için girilen sınav aynı olsa da aday öğrencinin yerleşeceği bölümü etkileyen faktörler farklılaşıyor. Buna göre:

  • Ek yerleştirme puanı olmadan yani ham Y-TYT puanı (Aday öğrencinin puanının yüksekliği yerleşme oranını da arttırmaktadır.)
  • Üniversitelerin özel yetenek testi yani parkur performansı
  • Ortaokul Başarı Puanı (OBP)

ÖSYM’nin belirlediği yeni klavuza göre Mimarlık, Mühendislik, Tıp ve Hukuk alanlarında olduğu gibi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü alanında da Y-TYT ve AYT puan türünde baraj sistemi getirilmiştir ve aday öğrenciden ilk 800 bin başarı sıralaması istenmektedir. Bu başarı sıralaması sadece öğretmenlik bölümlerini kapsarken Antrenörlük, rekreasyon ve spor yöneticiliği ve diğer ilgili bölümleri kapsamamaktadır. Yani aday öğrenci ilk 800 bin başarı sıralamasına girmemiş dahi olsa diğer şartları sağlayarak bu bölümlerden bir tanesine yerleşebilir. Eğitim süresinde Pedagojik Formasyon belgesini alarak özel okullarda veya MEB’e bağlı herhangi bir okulda KPSS sınavını geçerek öğretmen olmaya hak kazanabilir. Ancak Beden Eğitimi Öğretmenliği için diğer tüm şartlar sağlansa bile ilk 800 bin başarı sıralaması sağlanamadığı takdirde öğretmenlik bölümlerine başvuru yapılamamaktadır.

Diyarbakır besyo hazırlık kursu, uzman kadrosuyla birlikte yılların verdiği deneyimlerini aday öğrencilere detaylı bir şekilde anlatmaktadır. Sınavı geçmek için tüm gerekli spor malzemelerine ve gerekli uzmanlık belgelerine sahiptir. Sizde hala besyo hazırlık kursu konusunda kararsızsanız ve şüpheleriniz varsa bizimle deneme antrenmanlarına katılabilir ve uzman kadromuz ile tanışabilirsiniz. Unutmayın Diyarbakır besyo hazırlık kursu, kader gayrete aşıktır der ve bu yolda sizi fiziksel ve mental olarak destekler.