Yenişehir, Diyarbakır
0531 838 53 69

Diyarbakır PMYO Hazırlık Kursu, Doğru Yöntem ile PMYO Kazandırıyor!

%100 Başarı Oranlı Diyarbakır PMYO Hazırlık Kursu ile herkes PMYO’lu oldu, sende aramıza katıl hayallerine ulaş!

Diyarbakır PMYO Hazırlık Kursu, uzman kadrosuyla birlikte BESYO’ya öğrenci hazırladığı gibi PMYO’ya da öğrenci hazırlıyor. BESYO’da olduğu gibi PMYO’da da uzun ve zorlu bir süreç aday öğrenciyi beklemektedir ve spor akademisi olarak Diyarbakır PMYO Hazırlık Kursu bu yükü omuzlamaya yardım etmektedir. Yapılan sınav hakkında spor akademisinin yıllardan beri deneyimlediği tüm bilgilerle birlikte sınavdan aylar öncesinden aday öğrenciye anlatılır.

Spor Akademisinin hazırladığı bu sınav nedir? PMYO, 2001 yılından beri Emniyet Teşkilatının Polis Memuru ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulan çok dilli ve çok uluslu 2 yıllık bir Önlisans bölümüdür. PMYO kazanan öğrenciler Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi bünyesinde görev alırken her yıl binlerce öğrenci bu sınava hazırlanmaktadır. Diyarbakır PMYO Hazırlık Kursu’nun da öğrenci hazırladığı PMYO’da ne isteniyor ve aday öğrenciler bu sınava nasıl hazırlanıyor?

Diyarbakır PMYO Hazırlık Kursu ile Hazırlananlar PMYO’da Ne ile Karşılaşıyor?

Diyarbakır PMYO Hazırlık Kursu’nun aday öğrenci hazırladığı PMYO’da öncelikle yıllardan beri gösterdiği değişkenlik dikkate alındığında TYT sınavında 250 ila 270 puan alması beklenir. Bu puanı alan aday öğrenci artık fiziksel yeterlilik sınavına girmeye hak kazanacaktır.Oldukça zorlu ve uzun bir parkuran oluşan bu sınava %100 başarı garantili Diyarbakır PMYO Hazırlık Kursu ile hazırlanan aday öğrenciler başarıya ulaşmaktadır.

Diyarbakır PMYO hazırlık kursu aday öğrenciyi PMYO sınavına uzman kadrosu ile ortalama olarak 4 ay’da hazırlamaktadır. Spor akademisi olarak kursumuz aday öğrencilerin fiziki yeterlilik sınavı’nda ve sözlü mülakat konusunda yüksek başarı yakalamasını hedeflemektedir. Diyarbakır PMYO hazırlık kursu çalışma sistemi polis olma hayali kuran her adayın fiziki yeteneklerini ve sözlü mülakat için özgüvenlerini sağlamayı amaçlar.

Diyarbakır PMYO hazırlık kursu olarak PMYO hedeflerinize giden yolda bir köprü misali görür. Aday öğrencilerin fiziksel ve mental olarak yanında olarak başarıya giden yolda meşale görevi görür.

Diyarbakır PMYO hazırlık kursu ile PMYO’ya hazırlanmayan birçok sportif adayın fazla özgüvenli olması ve parkura çalışmadığı için elendiğini biliyor muydunuz? Peki spor akademisi bu başarıyı nasıl yakalıyor ve sınavda ne yapılması bekleniyor?

Diyarbakır PMYO Kursu Sınava Nasıl Hazırlar?

Diyarbakır PMYO hazırlık kursu yıllardan beri PMYO hayali kuran birçok gence yol göstermiş ve hayallerini gerçekleştirmesine olanak tanımıştır. Peki spor akademisinin gözünden PMYO sınavına bakmak istemez misiniz?

Diyarbakır PMYO Hazırlık Kursu’nun Gözünden PMYO Sınavı

Diyarbakır PMYO hazırlık kursu’na göre uzun ve meşakatli bir eğitim süreci olan PMYO sınavı aslında 3 temel aşamadan oluşturulmuştur. Spor akademisi olarak bu 3 temel aşamada öğrenciyi başarıya götürecek tüm bilgi ve birikimler sınavdan aylar önce öğrenciye anlatılmaya ve öğretilmeye başlanır. Bunlar sırasıyla:

1) Sağlık Kontrolü:

Diyarbakır PMYOhazırlık kursu’nun başarılı bir şekilde aday öğrenciyi hazırladığı PMYO sınavı’nda belirlenen sağlık koşullarında bulunmaktadır. Ancak bu koşullar yıldan yıla değişmekte ve güncellenmektedir. Son güncel bilgilere göre aday öğrenciden istenilecek raporlar şunlardır:

 • Endokrinoloji
 • Nefroloji
 • Hematoloji
 • Gastroenteroloji
 • Romatoloji
 • Enfeksiyon Hastalıkları
 • Kardiyoloji
 • Göğüs Hastalıkları
 • Genel Cerrrahi
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Ağız ve Diş Sağlığı
 • Göz Hastalıkları
 • Üroloji
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Nöroloji
 • Psikiyatri
 • Dermatoloji
 • Hastane sağlık kurulunun aday öğrenciden talep edebileceği diğer branş muayeneleri

Diyarbakır PMYO hazırlık kursu’nun hazırladı PMYO sınavında aday öğrencilere ait bahsettiğimiz giriş raporları ve sağlıkla ilgili diğer belgeler, sağlık komisyonunun onayından geçmekte ve bu süreç zarfında spor akademisi öğrencisini yalnız bırakmamaktadır. Sağlık akademisi ve aday öğrenci bu inceleme sonucunda şu bilgilerin gelmesini bekler:

 • Laboratuvar ve diğer test yöntemlerinin sonuçları
 • Muayene bulgu ve sonuçları ile teşhis, dilim ve karar arasında çelişki olmaması
 • Bu sürecin sonunda aday öğrenci ve Diyarbakır PMYO hazırlık kursu tek raporla, “Öğrenci Olur” veya “Öğrenci Olamaz” raporu almaktadır.

Diyarbakır Pmyo hazırlık kursu tüm bu süreçte aday öğrenciyi yalnız bırakmamakta sürekli bağlantı halinde kalmaktadır. Bu bağlamda Sağlık komisyonunun gerekli gördüğü durumlarda aday öğrenci, Daire Başkanlığı tarafından değerlendirilmektedir. Kurumun değerlendirmesi sonucunda aday öğrenciye bildirilmesinden sonra 3 iş günü içerisinde sağlık komisyonuna gelmesi şart koşulmaktadır.

2) Fiziki Yeterlilik Sınavı, Parkur Başarı Testi:

Diyarbakır Pmyo hazırlık kursu, aday öğrencilerine en çok yardımı dokunduğu alanlardan bir tanesidir. Sınavın önündeki en büyük engel fiziki yeterlilik sınavı’na yeterli düzeyde hazırlanamamaktan geçmektedir. Ayrıca sınav parkuru, sınava göre nizami şekilde kurulmalı ve aday öğrenci kendisini ona göre geliştirmelidir. Bu konuda Diyarbakır Pmyo hazırlık kursu olarak uzman ekibimiz parkur aralarını ve gerekli malzemeleri eksiksiz kurum santim santim parkuru dolaşmaktadır. Her hareketin nasıl daha kısa sürede yapılabileceği ve başarılı bir şekilde sonraki istasyona nasıl geçilebileceği konularında detaylı bilgiler vermektedir.

Diyarbakır Pmyo hazırlık kursu olarak bu alanı 7 istasyon olarak görüyor ve fotosele kadar olan tüm süreci yakından takip ediyoruz. Buna göre 7 istasyonun oluştuğu belirli stafetler şunlardır:

 • Fotosel kesildikten parkur kronometresi otomatik olarak başlar, sonra aday öğrenciyi ilk sıçrama tahtası karşılar. Aday öğrencinin burada Diyarbakır Pmyo hazırlık kursu antrenmanlarında öğrendiği sıçrama tahtasının başından sağ ve sol zıplama hareketleri yaparak öne doğru gelmesi ve en kısa sürede istasyondan çıkması beklenir.
 • İkinci istasyon olarak 6 tekerlek arası geçişler gelmektedir. Bu nokta da  Diyarbakır Pmyo hazırlık kursu antrenmanlarında aday öğrencinin parmak ucu basması ve kesinlikle topuğunun yere değmemesi önerilir. Aksi takdirde tekerleğin içerisinden ayak çekilirken ya tekerlek yerinden oynatılacak ya da aday öğrenci tekerleğin içerisine basamadan kayıp düşecektir.
 • Üçüncü istasyonda aday öğrenciyi güç ve kondisyonun bir arada beklendiği huniler arası ağırlık taşıma istasyonu beklemektedir. Aday öğrenci burada Diyarbakır Pmyo hazırlık kursu antrenmanlarına eksiksiz katılarak kendisine kondisyon yükleyecek ve istasyonu başarı ile tamamlayacaktır. Bu noktada antrenmanların eksiksiz devam edilmesi çok önemlidir. Diyarbakır Pmyo hazırlık kursu antrenmanları alanında uzman bir kadro ile ilk günden sınav gününe kadar istasyonlardaki başarınızı arttırmak için çalışma yapmaktadır ve bu süre zarfında ne deniliyorsa eksiksiz uyulması gerekmektedir.
 • Dördüncü istasyonda arası belirli bir mesafede açılmış kutu içerisindeki sağlık toplarına dokunularak istasyonun tamamlanması beklenilir. Burada Diyarbakır Pmyo hazırlık kursu antrenmanlarında aday öğrencinin topa dokunduktan sonra destek ayağını hazırda bekleterek aniden diğer sağlık topuna çıkış yapması öğretilir.
 • Beşinci istasyonda ise aday öğrenciyi takla beklemektedir. Spor akademisi olarak bu istasyonun destek ayağınızı karnınıza çekmeniz beklenir ve diğer ayağınızın takladan çıkarken öne atılması öğretilir. Böylece hızlıca kalkacak ve diğer istasyona girmek için pozisyon alabilmeniz sağlanacaktır.
 • Altıncı İstasyonda ise bir çok aday öğrencinin hata yaparak parkuru yarıda bıraktığı en önemli bölümlerden bir tanesidir. Burada slalom çubukları arasında aday öğrencinin çubuğu devirmeden geçmesi beklenir. Diyarbakır Pmyo hazırlık kursu antrenmanlarında bu bölüm üzerine çok fazla durulmakta ve adayın slalom çubuklarından geçerken küçülmesi ve diğer slaloma hızlıca yönelmesi gerektiği gibi birçok ince husus öğretilir.
 • Son istasyon olarak karşımıza çubukların üstünden ve altından geçtiğimiz bir bölüm çıkmaktadır. Burada da sınavın en kritik bölümlerinden bir tanesini oluşturmaktadır.  Diyarbakır Pmyo hazırlık kursu, alanında kurduğu uzman bir ekip sayesinde aday öğrencinin burada küçülmesi gerektiği ve zıpladıktan sonra diğer çubuğun hemen ön kısmına düşerek eğilmesi gerektiğini detaylı bir şekilde gösterir.

3) Sözlü Yeterlilik Mülakatı

Diyarbakır Pmyo hazırlık kursu ile hazırlanan aday öğrenci ilk günden sınav gününe kadar uzman ekibiyle birlikte verdiği bilgiler doğrultusunda aday öğrencinin bilgi, dikkat, konuşma becerisi, agresiflik derecesi ve davranışlarının ölçüldüğü bu alanda başarıyı yakalar.

Diyarbakır PMYO hazırlık kursu sadece tanıtım amaçlı sadece bildiklerinin çok küçük bir kısmını sizlerle paylaşmıştır. Çok daha fazlası ve %100 başarı oranlı bir spor akademisinde başarıyı yakalamak için sizi Diyarbakır PMYO hazırlık kursu’na bekliyoruz.