Yenişehir, Diyarbakır
0531 838 53 69
PMYO Hazırlık Kursları Hakkında Soru ve Cevap Etkinliği

Diyarbakır BESYO hazırlık kursu olarak, PMYO hazırlık kursları konusu üzerine çok fazla soru almaktayız. Bu nedenle spor akademisi olarak genel bilgilendirme amaçlı sık sorulan soruları sizler derliyoruz. Bu bölümle en sık sorulan sorular soru ve cevap şeklinde ele alınacaktır.

PMYO Hazırlık Kursları PMYO Okulunda Etkili Midir?

PMYO hazırlık kursları PMYO okullarının kazanılmasında elbette doğrudan etkilidir. Ancak PMYO okulu ile PMYO hazırlık kursları arasında bir bağlantı yoktur, bu hazırlık kursları tamamen sizlerin sınavları kazanılabilmesini kolaylaştırmak için oluşturumuştur. Türkiye’de hali hazırda: İstanbul Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksekokulu, Rüştü ÜNSAL Polis Meslek Yüksekokulu(İzmir),Kastamonu Polis Meslek Yüksekokulu, Kırıkkale Polis Meslek Yüksekokulu ve Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu olmak üzere 5 adet PMYO polis okulu bulunmaktadır ve bunların hiçbiriyle PMYO hazırlık kurslarının bağlantısı yoktur. Sınav tamamen organik bir ortamda sizin başarısına bağlı olarak sonuçlanmakta ve dış faktörlerin etkisi bulunmamaktadır.

PMYO Hazırlık Kursları Neye Dikkat Etmeli?

PMYO Hazırlık Kursları öncelikle Polis Akademisinin güncel duyuruları takip etmeli ve sınav parkuru değişikliği, sınav tarihi değişikliği gibi konular üzerinde bilgi sahibi olmalıdır. Bunun yanı sıra sınav parkurunu çok iyi tanımalı ve alanında uzman antrenör çalıştırmalıdır. Sınavda sadece rakibizle değil süre ile de yarışmaktasınız ve bu nedenle alanında uzman bir ekip ile her istasyon özel olarak çalışılmalıdır.

PMYO sınav parkurunda 1 salise bile çok kıymetlidir ve bu nedenle her istasyonun nasıl daha hızlı geçileceği üzerine antrenörlerin eğitim vemesi gereklidir. Parkuru bilmeyen daha önce çıkmayan ve bu sınava daha önce hazırlanmayan birisi, direkt parkurun içine atılıp koş! denmemelidir. Antrenörler aday öğrencilere önce emeklemeyi daha sonra koşmayı öğretmeli dolayısıyla kademeli olarak tempo arttırılmalı, sporcu sağlıgı ve hayatın realitesi dikkate alınmalıdır.

PMYO Hazırlık Kursları Parkuru Nizami Kurabilir Mi?

PMYO Hazırlık Kursları Polis Akademisini takip ederek en güncel parkur haberlerini görebilir ve dolayısıyla nizami parkur kurabilirler.

PMYO Hazırlık Kursları Seçmekte Ekipmanlar Önemli Mi?

PMYO Hazırlık Kurslarında en çok dikkat edilmesi gereken konuların başında gelmektedir. İstasyonların içerisinde birçok malzeme bulunmaktadır ve bunların hepsi belirli kurallar çerçevesinde hazırlanmıştır. Örneğin 10 Kg ağırlındaki bir sağlık topu yerine 5 Kg ile çalışan bir aday öğrenci, dolayısıyla sınavda istediği başarıyı elde edemeyecektir. Bunun yanı sıra parkurlar arası mesafelerin doğru ölçülmesi ve nizami şekilde kurulması gerekmektedir. Sınav parkuruna yakın kurulmayan hiçbir parkur başarıyı tam olarak sağlayamaz. Bu nedenle PMYO hazırlık kursları seçerken mutlaka kursun ekipmanlarına bakılmalı ve nizami olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bu konuda Diyarbakır PMYO Hazırlık Kursu nizami parkur konusunda çok hassas olup alanında uzman kadrosu ile Türkiye genelinde çoğu kursta bulunmayan ölçüm cihazlarınI kullanmaktadır.

PMYO Hazırlık Kursları Alanında Diyarbakır PMYO Hazırlık Kurslarının Farkı Nedir?

Diyarbakır PMYO Hazırlık Kursu alanında uzman antrenörle tarafından hazırlanan programlar ile aday öğrencilerin gelişimleri detaylı bir şekilde izlenir ve kayıt altına alınır. Bu kayıtlar genel itibariyle sporcunun yapısı, bireysel özellikleri ve parkurda zorlandığı bölümler göz önünde bulundurularak doğru antrenman yöntemiyle geliştirilir.

Diyarbakır PMYO Hazırlık Kursu her sene Polis Akademisini yakından takip eder ve senelik olarak kurs malzemelerinin koordinasyon ve atletizm alanındaki tüm malzemelerini revize eder. Parkuda kullanılan tüm malzemeler senelik olarak kullanılır ve daha sonrasında yenilenir.

Diyarbakır PMYO Hazırlık Kursu alanında uzman antrenörleriyle birlikte PMYO parkurunu kolayca geçmeye hazır mısınız? Diyarbakırın en iyi polis sınav parkurunda; güç, kondisyon, dayanıklılık, hız ve çeviklik gibi özelliklerinizi en üst noktaya çıkartacağız.

Diyarbakır PMYO hazırlık kursu, parkur kursları arasında en çok başarı kazandıran olmanın haklı gururunu yaşıyor. Diyarbakır PMYO hazırlık kursu bu başarısı bünyemizde bulunan deneyimli antrenörlerimizin emeğinden ve sahip olduğumuz son teknoloji ekipmanlardan kaynaklanıyor.

Sizler de ömrünü bu işe adamış uzman antrenörlerden ders almak, tamamı standartlara uygun olarak düzenlenmiş parkur ve sahalarımızda sınava en iyi şekilde hazırlanın, yıllarınızı heba etmeyin! Unutmayın yanlış tercih bir ömüre bedel olabilir.